Mandaty

Jeżeli teraz ktokolwiek teraz nieodzownie ma obowiązek walczyć oraz stawiać czoła fotoradarom, ma obowiązek liczyć się z ogromnym ryzykiem związanym z łamaniem prawa, które wyraźnie mówi:

„zabrania się wyposażania środka lokomocji w urządzenia informujące o działaniu wyposażenia kontrolno-pomiarowego używanego poprzez organy kontroli pracy albo działanie to zakłócające, czy przewożenia w pojeździe tego typu urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użytkowania.”

W jaki sposób nadawanie mandatów przedstawia w praktyce?

Policjant, po wykryciu zakazanego urządzenia, może ukarać człowieka mandatem, punktami karnymi, oraz może złożyć wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie.

Przypadku stwierdzenia obecności naklejek czy sprayu blokujacego fotoradar, godzi się liczyć się z minimalnym mandatem w wysokości 50 złotych. Gdy policjant zauważy jammera czy antyradar, kara będzie odpowiednio wyższa. Ile godzi się dokonać płatności za wykroczenie?

Za przekroczenie szybkości kierowca musi ponieść karę pod postacią mandatu , a oprócz tego jednostek karnych. Stopień kary jest zależny od tego, jak bardzo przekroczyliśmy dopuszczalną prędkość.